1. Ćwierćmaraton Wiejski w Rozdrażewie

W dniu 10 września 2023r. /w niedzielę/ Stowarzyszenie UKS Doliwa w Rozdrażewie przy wsparciu finansowym samorządu gminy Rozdrażew zorganizował bieg pod hasłem „1 Ćwierćmaraton Wiejski w Rozdrażewie”. Trasa biegu na dystansie 10,5 km prowadziła z terenu GOSiR ulicami Rozdrażewa /Krotoszyńska, Rynek, Pleszewska, T. Kościuszki, Leśną/ następnie przez Rozdrażewek i Chwałki oraz ul. Sportową do sportowego obiektu. Inicjatorem zorganizowania tej biegowej imprezy był Radosław Teodorczyk z Rozdrażewa, amator biegowy długich dystansów.

Bieg ten jest zaliczany do GRAND PRIX Powiatu Krotoszyńskiego. Klasyfikacja była prowadzona indywidualnie i drużynowo. Informatyczną obsługę prowadziła profesjonalna  zewnętrzna firma pomiarowa. W biegu głównym wystartowało 87 uczestników, a wśród nich zespoły; KS „KROTOSZ” Krotoszyn, Witkowski Running team, Krotoszyńska Grupa Biegowa, BS „Truchtacz Dobrzyca”, Koźmin biega, Jutrosiński Klub Biegacza.

Przed zawodami wydawane były pakiety startowe z numerem i upominkami rzeczowymi. Po zakończonym biegu każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy medal.

Klasyfikacja była prowadzona w 12 grupach wiekowych. Dla pierwszych trzech zawodników w poszczególnych kategoriach były wręczane oryginalne statuetki.

KLASYFIKACJA BIEGU GŁÓWNEGO

Mieszkańcy Gminy Rozdrażew

Kobiety Im- Guźniczak Joanna- Rozdrażew

Mężczyźni Im- Teodorczyk Radosław- Rozdrażew BS Truchtacz Dobrzyca

Najstarszym zawodnikiem był 69letni Muszyński Andrzej z Dobrzycy zrzeszony w BS Truchtacz Dobrzyca

Drużynowo:/liczono 4 najwyżej sklasyfikowanych zawodników/

Im- KS Krotosz Krotoszyn

IIm – Koźmin Biega

IIIm- Krotoszyńska Grupa Biegowa

Po zakończonych biegach statuetki wręczali: Wójt Gminy Rozdrażew Mariusz Dymarski, prezes UKS Doliwa Krzysztof Broda, prezes MAX-POL Krotoszyn- Andrzej Czajka i wiceprezes Banku Spółdzielczego w Dobrzycy Adrian Plucinski.

Przed Biegiem Głownym przeprowadzono Bieg Juniora, w którym wystartowało 90 dzieci i młodzieży.

Przeprowadzono 9 biegów: na 200m 6 biegów, na 400m 2 biegi i na 800m 2biegi w kategoriach dziewcząt i chłopców w grupach wiekowych.

Każdy uczestnik po zakończonym biegu otrzymał medal, a trzech pierwszych z każdych biegów dyplomy i nagrodę rzeczową.

Zwycięzcy w Biegach Juniora:

Biegi 200m

1. juniorka młodsza 2018 i młodsza I miejsce Blanka Majchszak

2. junior młodszy 2018 i młodszy I miejsce Wojciech Półrolniczak

3. bieg dziewcząt 2016-2017 I miejsce Maria Raczka

4. bieg chłopców 2016-2017 I miejsce Olaf Majchszak

5. bieg dziewcząt 2013-2015 I miejsce Karina Kierzek

6. bieg chłopców 2013-2015 I miejsce Wiktor Witkowski

Biegi na 400m

7. bieg dziewcząt 2012-2010 I miejsce Olga Karolak

8. bieg chłopców 2012-2010 I miejsce Bartosz Pawlik

Biegi na 800m

9. bieg dziewcząt 2009-2008 I miejsce Patrycja Teodorczyk

10. bieg chłopców 2009-2008 I miejsce Emil Kałmucki

Organizatorzy dziękują sponsorom: Bank Spółdzielczy w Dobrzycy, MAX-POL Sp.o.o Krotoszyn, WALBET ADK Walkowiak Komandytowa, Piekarnia Czwojda, Regionalne Centrtum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu, DINO Polska, Agencja Ubezpieczeń – Sławomir Binek, Służbom Mundurowym Policji, Strażakom z OSP gminy Rozdrażew, Służbie medycznej z karetkami pogotowia, ochronie, członkom Zarządu UKS DOLIWA, Zdzisławowi Pautrowi i Jakubowi Sowińskiemu za fotorelację z biegu oraz wszystkim innym , którzy zaangażowani byli w organizację tej imprezy sportowej.

Zenon Marcinkowski