Szachy i warcaby w Rozdrażewie
Urząd Gminy w Rozdrażewie i UKS „Doliwa” w Rozdrażewie w dniu 30 września br. zorganizowali Mistrzostwa gminy w szachach i warcabach na 2017r. Celem turnieju było wyłonienie najlepszych szachistów i warcabistów z gminy, popularyzacja gier logicznych i aktywne spędzanie wolnego czasu w wolną sobotę.
Rywalizowano w kategorii Szkół Podstawowych rocznik 2005 i młodsi, rocznik 2002-2004 oraz „OPEN”. W zawodach wzięło udział 66 uczestników. Klasyfikacja w poszczególnych grupach przedstawia się następująco:
SZACHY
Szkoła Podstawowa rocznik 2005 i młodsi
- chłopcy – 4 osoby
I miejsce – Alan Wasik – S.P. Rozdrażew
II miejsce – Adam Sikora – S.P. Rozdrażew
III miejsce – Broda Andrzej – S.P. Rozdrażew
Szkoła Podstawowa rocznik 2002-2004
- dziewczęta – 3 osoby
I miejsce – Agata Szczotka – S.P. Nowa Wieś
II miejsce – Anna Broda – S.P. Rozdrażew
III miejsce – Amelia Kołodziejska – S.P. Rozdrażew - chłopcy – 5 osób
I miejsce – Maciej Sędziak – S.P. Rozdrażew
II miejsce – Kamil Baran – S.P Rozdrażew
III miejsce – Marcin Frąckowiak – S.P. Rozdrażew
„OPEN” – 8 zawodników
I miejsce – Jankowski Mirosław – Rozdrażew
II miejsce – Maciej Sędziak – Rozdrażew
III miejsce – Ireneusz Włodarczyk – Rozdrażew
WARCABY
Szkoła Podstawowa rocznik 2005 i młodsi
- dziewczęta – 8 osób
I miejsce – Weronika Witek – S.P. Nowa Wieś
II miejsce – Kinga Lis – S.P. Rozdrażew
III miejsce – Klaudia Rataj – S.P. Nowa Wieś - chłopcy – 14 osób
I miejsce – Głód Bartłomiej – S.P. Nowa Wieś
II miejsce – Mikołaj Dymowski – S.P. Nowa Wieś
III miejsce – Franciszek Dymowski – S.P. Nowa Wieś
Szkoła Podstawowa rocznik 2002-2004
- dziewczęta- 5 osób
I miejsce – Agata Szczotka – S.P. Nowa Wieś
II miejsce – Dominika Dymowska – S.P. Nowa Wieś
III miejsce – Amelia Kołodziejska – S.P. Rozdrażew - chłopcy – 11 osób
I miejsce – Karol Rachwalski – S.P. Rozdrażew
II miejsce – Maciej Bartkowiak – S.P. Rozdrażew
III miejsce – Maciej Sędziak – S.P. Rozdrażew
„OPEN” – 6 zawodników
I miejsce – Zenon Marcinkowski – Rozdrażew
II miejsce – Kamil Baran – Wolenice
III miejsce – Mirosław Jankowski – Rozdrażew
Dla 3 najlepszych zawodników w poszczególnych grupach były medale okolicznościowe i dyplomy oraz upominki ufundowane przez Wójta gminy.
Organizacją i sędziowaniem zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego Agnieszka Kołodziejska, Paweł Augustyniak.