Finał rejonu w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt

W dniu 1 marca br. w rozdrażewskiej hali sportowej rozegrano Finał Rejonu Kalisz w Drużynowym Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych dziewcząt w ramach XII Igrzysk Młodzieży Szkolnej na rok szkolny 2010/2011.

Organizatorem byli Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” Rejon Kalisz i Zespół Szkół Publicznych w Rozdrażewie.

W tych zawodach rejonowych wzięło udział 13 drużyn po dwie najlepsze szkoły z mistrzostw powiatu.

Mistrzostwa rozgrywano systemem rosyjskim do dwóch przegranych meczy do trzech zdobytych przez zespół punktów.

Klasyfikacja turnieju:

I miejsce – SP Moskurnia (powiat kaliski)
II miejsce – SP Gizałki (powiat pleszewski)
III miejsce – SP Rozdrażew (powiat krotoszyński)
IV miejsce – SP nr 8 Krotoszyn
V -VI miejsce – SP Czajków (powiat ostrzeszowski)
V-VI miejsce – SP Łęka Opatowska (kępiński)
VII-VIII miejsce – SP Rososzyca (ostrowski)
VII-VIII miejsce – SP Kościelec (kaliski)
IX-XII miejsce – SP Gołuchów (pleszewski), SP Siedlików (ostrowski),

SP nr 7 Kalisz i SP nr 6 Kalisz

XIII miejsce – SP Hanulin (kępiński)

Faworytem i zdecydowanym zwycięzcą była drużyna dziewcząt z Moskurni w składzie: Kędzia Aleksandra i Bryła Dominika wygrywając swoje trzy mecze po 3:0. Drużyna z Gizałek w składzie: Smolińska Sandra, Mazurek Katarzyna i rezerwowa Kubiak Dominika wygrała trzy pojedynki po 3:0 i jeden przegrała 0:3.

Wysokie III miejsce zajęła drużyna gospodarzy z Rozdrażewa wygrywając 4 mecze po 3:0 i dwa przegrywając 0:3.

Rozdrażew reprezentowały: Marcinkowska Marta i Dymarska Klaudia.

Pierwszy zespół otrzymał puchar, a wszystkie pozostałe drużyny dyplomy.

Dwa pierwsze zespoły Moskurnia i Gizałki będą reprezentowały rejon kaliski w finale wojewódzkim, który rozegrany zostanie do końca marca br. i życzymy powodzenia w finale. Dla uczestników i opiekunów zapewniono słodki poczęstunek.

Organizacja i sprawnym sędziowaniem zajmowali się: Zenon Marcinkowski i Artur Basinski.