GŁÓWNY SPONSOR KLUBU

Badminton w Rozdrażewie

Z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego ZSP w Rozdrażewie doszło do rozpropagowania nowej dyscypliny sportowej – BADMINTONA w środowisku rozdrażewskim. W tym celu na hali sportowej ZSP Rozdrażewie przygotowali cztery boiska do gry w badmintona – wymalowali linie, zakupili sprzęt: siatki, stojaki, rakietki i lotki.

W dniu 27.10.2012r. (sobota) Urząd Gminy i „UKS Doliwa” zorganizowali indywidualne mistrzostwa gminy Rozdrażew w badmintona na 2012 rok w zawodach wzięło 79 zawodników i rywalizowano w pięciu grupach. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej.

WYNIKI:

Kategoria Szkół Podstawowych

Dziewczęta – 9 uczestniczek

I miejsce – Dominika Kubiak – SP Rozdrażew
II miejsce – Klaudia Skowrońska – SP Rozdrażew
III miejsce – Magdalena Jarocka – SP Rozdrażew

Chłopcy- 16 zawodników

I miejsce – Robert Gościniak – SP Nowa Wieś
II miejsce – Dawid Maryniak – SP Rozdrażew
III miejsce – Jacek Drygas – SP Rozdrażew

Kategoria Gimnazjum

Dziewczęta – 18 uczestniczek

I miejsce –Klaudia Dymarska – Gimnazjum Rozdrażew
II miejsce – Aleksandra Otworowska – Gimnazjum Rozdrażew
III miejsce – Marta Krystek – Gimnazjum Rozdrażew

Chłopcy 21 uczestników

I miejsce – Tomasz Jagła – Gimnazjum Rozdrażew
II miejsce – Adam Szczepanik – Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika nr.2 w Krotoszynie
III miejsce – Piotr Poczta – Gimnazjum Rozdrażew

Kategoria OPEN – 15 zawodników

l miejsce – Artur Basinski
II miejsce – Paweł Augustyniak
III miejsce – Piotr Motyl

Dla najlepszych przewidywano okolicznościowe medale i dyplomy sprawą organizacyjną zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego Artur Basinski i Paweł Augustyniak, a sędzią głównym był Zenon Marcinkowski.